Kas gali dėstyti fenotipologiją?

Fenotipologija, tai ne "veidoskaita" ir ne "veidotyra"

Fenotipologija (autorius - Markas Lučinas, plačiau >>) nėra "veidoskaita/veidotyra". O lietuviškoji "veidoskaita/veidotyra" yra plagijuota M.Lučino fenotipologija, sujungta su fiziognomika, kadangi lietuviškosios "veidoskaitos/veidotyros" pradininkai / "mokytojai" studijavo įmonės "Viva persona" organizuotuose M.Lučino fenotipologijos kursuose. Jie neturi M.Lučino licenzijos ir spec. paruošimo, kad galėtų dėstyti fenotipologiją. Todėl pavadino "veidotyra/veidoskaita", supynė su fiziognomika bei su tam tikrais savo įsivaizdavimais, kurių ne visi turi realaus pagrindo.

Patentas

Žmogaus elgesio ir (arba) veiklos tipo numatymo ir tapatybės įrodymo metodas

Patento tekstas EN >>

Patento tekstas RU >>

Žodžiai "veidotyra / veidoskaita" yra nelogiški savo esme. Tiriamas ne veidas, o charakteris, remiantis išoriniais genetiniais požymiais, kurie yra išreikšti žmogaus (ir gyvūno) kūne, įskaitant požymius veido, kaukuolės, ausų ir kaklo srityse. Pasak M.Lučino - ausys, kaukuolė, kaklas, tai - nėra veidas. Veidas yra sritis nuo antakių iki smakro apačios. Šaržuojat, "galvoskaita / galvotyra" būtų tinkamesni žodžiai, nei "veidoskaita/veidotyra".

Lietuviškieji "veidoskaitininkai/veidotyrininkai" nemoka analizuoti charakterio, jie analizuoja tik atskiras charakterio detales. Jie nemato charakterio esmės, nes neturi tam reikiamo fenotipologinio paruošimo.

Taip pat "veidoskaitos/veidotyros" mokytojai iškraipė fenotipologijos žinias ir tuo klaidina kitus žmones, kurie mokosi "veidoskaitos/veidotyros". Pvz., teiginys apie kaklo funkciją "veidoskatos" trenerių pateikiamas kaip "Kaklas - pagrindas, būtinas veidui" yra nesusipratimas. Visų pirma ant kaklo laikosi ne veidas, o galva.

Fenotipologiškai kaklas atlieka kelias funkcijas. Viena jų - amortizatoriaus funkcija: kai kūnas juda, kaklas slopina virpesius/smūgius, kuriuos gauna smegenys. Priklausomai nuo kaklo ilgumo parametrų, smegenys gauna 1) stipresnį virpesių / smūgių poveikį, jei kaklas trumpas (analogija: kieti sportinio automobilio amortizatoriai), 2) švelnesnį, nežymų virpesių / smūgių poveikį, jei kaklas ilgas (analogija: minkštesni - ilgi visureigio amortizatoriai). Dėl skirtingos žmonių fiziologijos, skiriasi žmonių psichofiziologija, o dėl to skiriasi charakteriai, t.y. skiriasi skirtingus genetinius parametrus turinčių žmonių kompensacinės savybės.

Deja, bet užuojauta studijavusiems "veidoskaitą/veidotyrą", kadangi prisimokyta būtų ir nebūtų dalykų.

Plačiau apie fenotipologiją >>

Giedrius Švetkauskas
M.Lučino fenotipologijos populiarintojas